شه‌ممه‌ 20 ته‌مموز 2024

انتقال هدایت عبدالله‌پور به مکانی نامعلوم

امروز شنبه بیستم اردیبهشت‌ماه، هدایت عبدالله‌پور، زندانی سیاسی محکوم به اعدام محبوس در زندان ارومیه به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گفته یک منبع آگاه، این زندانی سیاسی محکوم به اعدام حدود سه ساعت به خارج از بند منتقل و سپس به مکان نامعلومی منتقل شده است.

این منبع آگاه افزود: این زندانی سیاسی به بهانه کارت تلفن به بیرون از بند منتقل شده و از دلیل انتقال وی به خارج از بند اطلاعی در دسترس نیست.

روز دوشنبه شانزدهم مهرماه ٩٧، شعبه ٤٧ دیوان عالی کشور حکم اعدام هدایت‌ عبدالله‌پور، زندانی سیاسی کُرد اهل شهرستان اشنویه را تأیید کرد.

روز پنج‌شنبه بیست و هشتم دی‌ماه سال ٩٦، این زندانی سیاسی کُرد برای دومین بار در دادگاه انقلاب ارومیه محاکمه و دادگاه او را به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران” مجددا به اعدام محکوم کرد.

پیشتر یکی از نزدیکان هدایت عبدالله‌پور در رابطه با جزئیات روند محاکمه این زندانی سیاسی کُرد به آژانس کُردپا اعلام کرده بود: “پس از اینکه حکم اعدام هدایت‌ عبدالله‌پور در شعبه چهل و هفتم دیوان عالی کشور نقض و به دادگاه انقلاب ارومیه ارجاع داده شد، هدایت عبدالله‌پور در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه محاکمه و برای دومین بار بنا به خواسته و فشار حفاظت اطلاعات سپاه ارومیه به اعدام محکوم گردید”.

این زندانی سیاسی کُرد در نخستین جلسه محاکمه به ریاست قاضی “شیخلو” و در محاکمه مجددا به ریاست دو قاضی به نام‌های “سعید احمدی” و “قاضی قاضی‌زاده” به اعدام محکوم شده بود.

هدایت عبدالله‌پور ٧٨ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه پاسداران در ارومیه برای گرفتن اعترافات اجباری مورد شکنجه قرار گرفته بود.

بابەتی هاوپۆل

بیان فرج‌اللهی، شهرووند اهل سنندج به شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

به گفته یک منبع مطلع، این فعال زن به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شعبه …