توافق اولیه 12 نهاد مدنی مریوان برای ایجاد “اتحادیه‌ی تشکل های مدنی مریوان”

12 نهاد مدنی مریوان در اطلاعیه‌ای خبر از توافق اولیه برای تشکیل اتحادیه شکل های مدنی در این شهر خبر دادند. دیروز یکشنبه طی خبری که از صفحه فعالین مدنی مریوان پخش شد، 12 نهاد مدنی این شهر پس از فعالیتهای مداوم و در راستای تجمیع اهداف همه انجمنها و نهادهای مدنی فعال در مریوان، توسعه و پیشبرد فرهنگ و هنر و ادبیات و همچنین حفظ محیط زیست و بررسی جامعه‌ شناسی آسیب های اجتماعی اطلاعیه‌ای پخش کردند که متن آن به شرح زیر است:

مشارکت فعالان مردم در عرصه های اجتماعی فرهنگی و هنری و در چهارچوب نهادها و انجمن های ادبی، از شاخصه های عمده ی دوران مدرن و زمینه سازی توسعه همه جانبه محسوب می شود. نهادهای مدنی بر بستر نیازهای مدرن شکل گرفته و با کارکردها و عملکردهای متفاوت و چندگانه ی خود روند توسعه ی پایدار را تسهیل می بخشد.

نهادهای مدنی با کشف و بکارگیری پتانسیل های خفته و نهادینه کردن فرهنگ مشارکت از ایستادگی در برابر دگرگونی، نوسازی و نوآوری می کاهند و بر سازگاری، همکاری و تعاون می افزایند.

بنابه اهداف و ضرورت های متعدد، انجمن ها و نهادهای مدنی در حوزه های مختلف در شهر مریوان شکل گرفته است. نمایندگان انجمن ها و نهادهای مدنی مریوان در پی توافقات اولیه بر آن شدند، جهت هماهنگی کاری بین انجمن ها و به منظور پیشبرد سریع و همکاری متقابل بین آنها، تشکیلاتی تحت عنوان ” اتحادیه ی تشکل های مدنی مریوان” را شکل دهند. اتحادیه برآن است ضمن ایجاد هماهنگی در فعالیت ها و ارائه ی مشاوره جهت ارتقای کیفیت آنها با افزایش تعامل با نهادها و سازمان های دولتی، زمینه ی لازم را برای همکاری چند جانبه فراهم کند.

همچنین، اتحادیه به عنوان تشکلی صنفی و فراگیر، دفاع از حقوق اعضای فعال انجمن ها را وظیفه ی ذاتی خود می داند . اتحادیه برآن است با تجمیع اهداف همه ی انجمن ها و نهادهای مدنی فعال در مریوان، فعالیت خود را بر توسعه و پیشبرد فرهنگ، هنر و ادبیات سازماندهی و متمرکز کند. حفظ محیط زیست و بررسی جامعه شناختی آسیب های اجتماعی از دیگر اهداف کلان اتحادیه است. اتحادیه تلاش خواهد کرد با بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود در انجمن ها، زمینه ی تحقق و دستیابی به اهداف ذکر شده را فراهم کند.

اتحادیه در صدد است با حرکت در چهارچوب قوانین مقرر و اساسنامه ی انجمن ها، ضمن تاکید بر پشتیبانی از انجمن ها و حفظ استقلال درون نهادی آنها، زمینه ی مشارکت آگاهانه و خلاق مردم را در حوزه های مختلف با تائید بر خرد جمعی فراهم کند.

اتحادیه تشکل های مدنی مریوانیازدهم اسفندماه 92 شمسی

1_ انجمن فرهنگی-ادبی مریوان
2_ کانون علمی-فرهنگی مریوان (رۆنان)
3_ انجمن فرهنگی-ادبی نی
4_ انجمن هنرهای تجسمی مریوان
5_ انجمن نمایش مریوان
6_ انجمن موسیقی مریوان
7_ کانون فرهنگی-هنری ڤه‌ژین
8_ انجمن سبز چیا
9_ انجمن خوشنویسان مریوان
10_ کانون فیلم و عکس آسو
11_ انجمن پیشگیری از اعتیاد ژیانه¬وه
12_ کانون سلامت ژین.

بابەتی هاوپۆل

بیان فرج‌اللهی، شهرووند اهل سنندج به شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

به گفته یک منبع مطلع، این فعال زن به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شعبه …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلیکترۆنییەکەت بڵاوناکرێتەوە. خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.