ماڵەوە / فارسی / روحانی: ما نه سیستم مالیاتی دقیق و نه تامین اجتماعی کارا داریم.

روحانی: ما نه سیستم مالیاتی دقیق و نه تامین اجتماعی کارا داریم.

گفتگوی تلویزیونی دیروقت و کوتاه مدت روحانی در شبکه یک تلویزیون حکومتی ایران با مواضع متفاوت و ناهمگون ارائه شد.روحانی با ساعتی تاخیر و پس از اینکه خبر ممانعت ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما از ارائه برنامه‌اش پخش شد، با پاسخهایی نچندان تازه و طبق روال تقریبا از تمامی بحثهای داخلی ایران سخن گفت.

گفته میشود احتمالا دلیل عقب افتادن زمان شروع پخش برنامه زنده از صدا و سیما اختلاف بر سر مجریهای برنامه بوده از جانب تیم روحانی و شبکه یک سیما.

از پاسخهای خواندنی روحانی میتوان به این گفته اشاره کرد: ‘آمریکا برای اینکه راست و دروغش رو به هم ببافه نیاز به مصاحبه داره، ما نیاز به مصاحبه نداریم.’

روحانی در رابطه با بحران اقتصادی و طرح شکست خورده ‘سبد یارانه ها ‘ سخنی نگفتن اما این را اقرار کرد که: ‘ما نه یک سیستم مالیاتی دقیق داریم که سرمایه‌ها را کنترل کنیم، نه یک سیستم تامین اجتماعی داریم که نظارت بر کمبودها را شناسایی کنیم.’ او همچنین طبقاتی را که به گفته وی بی نیاز هستند از یارنه‌ها به این دعوت کرد که از دریافت یارانه انصراف دهند.

برعکس مصوبه جدید در برخورد با زبان ملیتها و حق آنها در تدریس به زبان مادری، یا حتا تدریس زبان مادری از مواضع اصل ١٥ی او حرفی شنیده نشد.

 

بابەتی هاوپۆل

بازداشت شش شهروند توسط نیروهای امنیتی در اشنویه

روز دوشنبه یازدهم مردادماه، شش شهروند کُرد به نام‌های “فرهاد معروفی” فرزند حسن اهل روستای …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.