چوار شه‌ممه‌ 8 شوبات 2023

روحانی: ما نه سیستم مالیاتی دقیق و نه تامین اجتماعی کارا داریم.

گفتگوی تلویزیونی دیروقت و کوتاه مدت روحانی در شبکه یک تلویزیون حکومتی ایران با مواضع متفاوت و ناهمگون ارائه شد.روحانی با ساعتی تاخیر و پس از اینکه خبر ممانعت ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما از ارائه برنامه‌اش پخش شد، با پاسخهایی نچندان تازه و طبق روال تقریبا از تمامی بحثهای داخلی ایران سخن گفت.

گفته میشود احتمالا دلیل عقب افتادن زمان شروع پخش برنامه زنده از صدا و سیما اختلاف بر سر مجریهای برنامه بوده از جانب تیم روحانی و شبکه یک سیما.

از پاسخهای خواندنی روحانی میتوان به این گفته اشاره کرد: ‘آمریکا برای اینکه راست و دروغش رو به هم ببافه نیاز به مصاحبه داره، ما نیاز به مصاحبه نداریم.’

روحانی در رابطه با بحران اقتصادی و طرح شکست خورده ‘سبد یارانه ها ‘ سخنی نگفتن اما این را اقرار کرد که: ‘ما نه یک سیستم مالیاتی دقیق داریم که سرمایه‌ها را کنترل کنیم، نه یک سیستم تامین اجتماعی داریم که نظارت بر کمبودها را شناسایی کنیم.’ او همچنین طبقاتی را که به گفته وی بی نیاز هستند از یارنه‌ها به این دعوت کرد که از دریافت یارانه انصراف دهند.

برعکس مصوبه جدید در برخورد با زبان ملیتها و حق آنها در تدریس به زبان مادری، یا حتا تدریس زبان مادری از مواضع اصل ١٥ی او حرفی شنیده نشد.

 

بابەتی هاوپۆل

«خدیجە مھدی پور» بە ٢٠ ماە حبس تعزیری محکوم شد

«خدیجە مھدی پور» بە ٢٠ ماە حبس تعزیری محکوم شد برپایەی گزارشھا؛ فعال زن کرد …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.