ماڵەوە / فارسی / سعید مرتضوی ممنوع الخروج شد

سعید مرتضوی ممنوع الخروج شد

بنا به اخبار غیر رسمی از ایران سعید مرتضوی، رئیس سابق سازمان تامین اجتماعی و از مسئولین رده‌بالای دولت احمدی نژاد ممنوع الخروج شده است. امروز مصطفی ترک همدانی، وکیل جمعی از کارگران شاکی سعید مرتضوی از ممنوع الخروج شدن او خبر داده است، اگر چه وکیل سعید مرتضوی در گفتگو با خبرگزاری فارس ممنوع الخروجی او را رد کرده است.

وکیل کارگران یک شرکت تولیدی در چابهار، چمن تایید ممنوع الخروجی سعید مرتضوی گفته است که چهارشنبه این هفته (۲۵ دی) در دادسرای کارکنان دولت به پرونده سوءاستفاده مالی سعید مرتضوی در تامین اجتماعی رسیدگی خواهد شد.

از سوی دیگر سعید ایوبی، وکیل مرتضوی ، با تکزیب خبر ممنوع الخروجی موکلش اعلام کرده که: “آمریکا و اتحادیه اروپا طی چند سال گژشته تلاش کرده‌اند با قرار دادن مرتضوی در لیست تحریم و تعقیب او فشارهایی بر او اعمال کنند”.

بنا به گزارشها، سعید مرتضوی در خلال ریاست خود در سازمان تامین اجتماعی از منابع مالی سازمان تامین اجتماعی سواستفاده کرده و به مقام‌های دولت، نمایندگان مجلس و روزنامه‌ها ‘هدیه’ داده است. همچنین گزارش مجلس معامله سعید مرتضوی با بابک زنجانی را ‘دارای اشکالات عدیده حقوقی’ عنوان کرده بود. مرتضوی از ماه گذشته تحت پیگرد بوده است.

در پی انتشار این گزارش، شماری از کارگران در برابر مجلس تجمع کردند و همچنین بعضی کارگران از سعید مرتضوی به اتهام اختلاس و خیانت در امانت شکایت کرده‌اند.

سازمان تامین اجتماعی ایران با مدیریت دولتی، کاملا بصورت خصوصی اداره میشود و از وزارتخانه‌هایی است که منابع خود را از محل حق بیمه کارگران و کارمندان به دست می‌آورد.

بابەتی هاوپۆل

بازداشت شش شهروند توسط نیروهای امنیتی در اشنویه

روز دوشنبه یازدهم مردادماه، شش شهروند کُرد به نام‌های “فرهاد معروفی” فرزند حسن اهل روستای …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.