سێ شه‌ممه‌ 21 ئازار 2023

طی سه روز 44 تن در ایران به دار آویخته شدند

طی سه روز گذشته 44 تن در ایران و با اتهامات گوناگون از طرف دستگاه قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی اعدام شدند.

به گزارش منابع حقوق بشری، سحرگاه امروز سه شنبه 19 خرداد ماه 2 نفر به اتهام تجاوز به عنف در شهر بابک و در ملاعام به دار آویخته شدند و یک زن 32 ساله نیز به دلیل قتل همسرش اعدام شد.

این درحالیست، که صبح روز گذشته نیز 5 تن در ندامتگاه مرکزی شهر کرج اعدام شدند و 11 تن دیگر نیز 3 زن که نام آنها فاش نشده است اعدام شدند. اما نام 8 مرد دیگر بدین ترتیب می باشد: “۱.چراغ کارگشا، مواد مخدر، ۳۸ ساله، سیستان و بلوچستان. ۲.فرهاد منافی، مواد مخدر، ۵۸ ساله، ارومیه. ۳.محمد شفیعی جم، مواد مخدر، ۶۳ ساله، خرم اباد. ۴.گل محمد شهدادی. مواد مخدر، ۳۳ساله، زابل. ۵.عبدالمجید پرند اور، مواد مخدر، ۶۵ ساله، بندر عباس. ۶.خان میرزا جعفری، مواد مخدر، ۵۷ ساله، تبریز. ۷.منصور مختاری نژاد، مواد مخدر، ۴۰ ساله، زاهدان. ۸.حسن میرزایی، مواد مخدر، ۲۵ ساله، کرج”.

در زندان قزل حصار کرج نیز به اتهام قاچاق مواد مخدر 11 نفر اعدام شدند و این درحالیست که طی روزهای گذشته در این زندان 35 نفر به منظور اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی انتقال یافته اند.

از طرفی دیگر 6 شهروند کُرد به نامهای ” بهروز درویشی، نصرت عباسی، محمد بهاالدینی، خورشید عباس نژاد، بهنام خلیل پور و رسول محمدی” به همین اتهام اعدام شدند.

همین امروز یک تن دیگر در زندان قائم شهر استان مازندران به اتهام “قصاص نفس” به دار آویخته شد.

همچنین روز یکشنبه نیز7 نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر در زندان شیراز اعدام شدند.

قابل ذکر است، افزایش آمار اعدام ها در مدت اخیر به میزان سرسام آوری در ایران افزایش یافته و رسانه ها هم تا کنون به شیوه قابل توجهی معطوف به این مسئله نشده اند.

بابەتی هاوپۆل

زهرا محمدی به پنج سال حبس تعزیری محکوم و پرونده وی به اجرای احکام ارجاع داده شد

انجمن فرهنگی – اجتماعی “نوژین” اعلام کرد پس از طی کردن مراحل قانونی پرونده زهرا …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.