سێ شه‌ممه‌ 30 تشرینی دووه‌م 2021
ماڵەوە / فارسی / درگیری شهروندان سنندجی با نیروهای جمهوری اسلامی

درگیری شهروندان سنندجی با نیروهای جمهوری اسلامی

در ادامه جریان جمع آوری دیش ماهواره شهروندان در شهرهای مختلف کُردستان، تعداد دیگری دیش و ماهواره در شهر سنندج و از جانب نیروهای انتظامی و لباس شخصی جمهوری اسلامی جمع آوری شده و این مسئله اعتراض شهروندان را در پی داشته است.

گزارش رسیده به “زاگرُس پُست” حاکی از آن است، امروز دوشنبه 13 بهمن ماه نیروهای انتظامی و لباس شخصی جمهوری اسلامی در شهر سنندج، به منزل و آپارتمان های مردم در محله های “خیابان صفری و معراج” یورش برده و دست به جمع آوری ماهواره و ادوات مربوطه زده اند.

خبرنگار “زاگرُس پُست” از سنندج می گوید، نیروهای انتظامی و لباس شخصی نخست خود را ماموران اداره برق و آب قلمداد کرده و به منزل شهروندان نفوز کرده و زمانی که مشغول به جمع آوری ماهواره شهروندان زده اند، با اعتراض آنان روبرو شده و به همین دلیل تنش و درگیری بین ساکنین منازل و این نیروها پیش می آید و در همین رابطه یک تن دستگیر و تعداد دیگری از شهروندان نیز مجروح می شوند.

تا کنون هویت فرد دستگیر شده و زخمی شدگان مشخص نشده و دلیل درگیری آنان نیز تنها اعتراض علیه هجوم نیروهای حکومتی و شکستن حرمت و کرامت خانه هایشان از طرف این می باشد.

گفتنیست، جمهوری اسلامی نگاه کردن کانال های ماهواره ای و استفاده از وسائل ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی را، ضد قوانین شرعی خود می داند و به همین دلیل به صورت مداوم از طریق ارگان های ذیربط و شخصیت هایشان علیه این گونه امکانات تبلیغ ناروا ترویج می دهند و با شهروندانی که از آنها استفاده می کنند شدیدا برخورد می کنند.

بابەتی هاوپۆل

آزادی کارو کریمی تودیع قرار وثیقه در ارومیه

کارو کریمی شهروند بازداشتی اهل سنندج با تودیع قرار وثیقه از یکی از بازداشتگاههای امنیتی …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.