پێنج شه‌ممه‌ 29 شوبات 2024

طی 4 روز حداقل 12 تن در ایران اعدام شدند

طی 4 روز از گذشت بهمن ماه 12 نفر از طرف دستگاه قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران اعدام شده اند.

سپیده دم امروز شنبه ۴ بهمن ماه 7 زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان میناب از طریق چوبه دار اعدام شدند.

دو نفر از اعدام شدگان “حسین حیدری‌زاده” از روستای گروک و “خسرو رستمی” از روستای می‌شی نام داشتند که به اتهام حمل و نگهداری دو کیلو مواد مخدر به اعدام محکوم شده و حکم ایشان به مورد اجرا در آمد.

همزمان با اعدام این افراد ۵ زندانی دیگر با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان شهاب کرمان به سلول انفرادی منتقل شدند و فردا به جوخه دار سپرده می شوند.

اسامی این ۵ زندانی عبارت است از: ۱- مهدی رییسی ۲- منصوربهروزی۳- محمد شهریاری ۴- ابراهیم ابراهیمی ۵- رحمت مختاری.

همچنین صبح روز چهارشنبه اول بهمن ماه, 3 تن به نام های “حامد” فرزند رحیم، “سیاوش” فرزند پناهعلی و “علی” فرزند ابراهیم به اتهام تجاوز به عنف در ملاء عام و از طرف دستگاه قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی بدار آویخته شدند.

در همان روز 2 زندانی کُرد به نام های “نورالدین سعیدی” ٣٥ ساله فرزند ابراهیم در زندان ارومیه به اتهام قاچاق مواد مخدر و “سلیمان احمدنژاد” فرزند حسین به همان اتهام و در زندان مرکزی اصفهان به دار آویخته شد.

شایان ذکر است: طی ماه گذشتی (دیماه) نیز حداقل 70 تن از شهروندان ایرانی و ازجمله 15 شهروند کُرد در زندان های جمهوری اسلامی و از جانب دستگاه قضایی و امنیتی اعدام شدند و کارشناسان مسائل اجتماعی و فعالین عرصه حقوق بشر بر این باورند که این اعدام ها به دلیل زهر چشم گرفتن از شهروندان ایرانی از طرف حکومت صورت می پذیرد و همچنین تاکید می کنند، که این اعدام ها باعث کاهش جرم و جنایت در این کشور نشده است.

بابەتی هاوپۆل

ماموستا ابراهیم سلیمی به سه سال حبس محکوم شد

ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد “چهار یار نبی” پیرانشهر توسط دادگاه ویژه روحانیت ارومیه …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.