شه‌ممه‌ 15 حوزه‌یران 2024

پلیس دانمارک ۲۰ مظنون به انجام حملات «تروریستی» را دستگیر کرد

پلیس دانمارک با اعلام خبر دستگیری بیست فرد مظنون به عضویت در یک شبکه «تروریستی اسلامگرا» گفت که این افراد با در اختیار داشتن مواد منفجره و تلاش برای به دست آوردن سلاح قصد داشتند حملاتی را در این کشور انجام دهند.

رئیس پلیس کپنهاگ، روز چهارشنبه ١١ دسامبر در جریان یک کنفرانس خبری بدون ارائه جزئیات بیشتر از این ماجرا اعلام کرد که ماموران پلیس بیست نفر را در این ارتباط دستگیر و بیست خانه را مورد تفتیش و بازرسی قرار داده اند.

در گزارشی که رئیس پلیس کپنهاگ ارائه کرد به اماکنی که قرار بود در این طرح عملیاتی مورد هدف قرار بگیرد و نیز زمان تقریبی انجام این عملیات اشاره‌ای نشده است.

از سوی دیگر فلمینگ دریر،‌ یک مسئول دستگاه اطلاعاتی دانمارک نیز اعلام کرده است که افراد دستگیر شده «قصد و اراده و نیز قابلیت انجام یک حمله تروریستی را داشتند.»

پلیس دانمارک همچنین در گزارش خود تاکید کرده است که در جریان تحقیقات مربوط به این پرونده کلیه افرادی که شناسایی شده و تحت پیگرد بودند، دستگیر شده اند.

افراد دستگیر شده قرار است امروز پنجشنبه به موجب قوانین ضد تروریستی دانمارک برای طی شدن مراحل اولیه قضایی توسط قاضی پرونده مورد بازپرسی قرار گیرند. این جلسه پشت درهای بسته برگزار خواهد شد.

بابەتی هاوپۆل

ماموستا ابراهیم سلیمی به سه سال حبس محکوم شد

ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد “چهار یار نبی” پیرانشهر توسط دادگاه ویژه روحانیت ارومیه …