پێنج شه‌ممه‌ 29 شوبات 2024

انقلاب دزديده شده مُرد (كارنامه رفسنجاني) / احسان فتاحي

در ابتداي كلام لازم دانستم به سخن خميني اشاره كنم كه فرموده بود: اين انقلاب ونهضت تا ماندن رفسنجاني زنده است !

وبايد به فآل نيك گرفت اين ارتحال رفسنجاني را چرا كه انقلاب دزديده شده ملت توسط خميني وايشان مُرد ،بلكه امروز انقلاب فرهنگي وروشنفكري ملت زنده شده است وتمام كلاهبرداريو جنايتهاي آقايان براي همگي روشن وشفاف شده است،كه احتمال دارد در آينده ايي نه چندان دور حرفهاي خصوصي وسري رفسنجاني واز جنايتهايشان كه بين همديگر انجام داده اند براي همگان منتشر شود توسط نزديكان!

اما با در گذشت اکبر هاشمی رفسنجانی، خامنه ای تنها فرد باقی مانده از حلقه پنج نفره نزدیکان خمینی در دهه اول حاکمیت نیروهای برآمده از انقلاب است. هاشمی رفسنجانی که در دو دهه اول و دوم انقلاب به عنوان رییس مجلس و رییس جمهور از معماران حکومت جمهوری اسلامی شناخته می شد در دهه های بعد و بخصوص با موضع گیری هایش پس از انتخابات بحث براگیز هشتاد و هشت و رد صلاحیت برای انتخابات ۹۲ به چهره ای نمادین برای اصلاح طلبان و مخالفان جناح های تندروی در حکومت جمهوری اسلامی تبدیل شد.
نبايد فراموش كرد كه رفسنجانی در تمامی ترورهای خارج از کشوری رژیم چه در حیات خمینی و چه پس از آن نقش عمده داشت

هزاران اعدام ناجوانمردانه دهه 60 در دوران ریاست مجلس رفسنجانی …..اعدام مظلومانه و توحش بار مشایخ قدرت الله جعفری و ناصر سبحانی درآخر دهه60 در دوران ریاست جمهوری رفسنجانی….شهادت مسجد جامع شیخ فیض مشهد و کشتار وحشیانه نمازگزاران در مسجد مکی زاهدان در اوایل دهه 70….. بدنبال آن شدت گرفتن ماشین ترور و به عبارتی قتل های زنجیره ای بویژه از رهبران ودانشمندان اهل سنت همچون ملامحمد ربيعي ،شيخ ضيايي ،دكتر صياد ،دكتر مظفريان ،عبدالملك ملازاده ،مولانا موسي كرم پور ،دكتر عبدالعزيز كاظمي وترور احمد خميني كه خود روزي در آن شريك بود وده ها تن ديگر در اواخر دوران ریاست جمهوری رفسنجانی اتفاق افتاد در خارج هم :

توسط دادگاه آلمان در جنایت میکونوس محکوم شده بودكه عده اي از رهبران كورد ايران ترور شدند. و در انفجار تروریستی بوئنوس‌آیرس و مرگ 86تن از سوی قضاییه آرژانتین و پلیس بین‌المللی تحت تعقیب بود ولى بنظرم اى كاش زنده مى ماند تا پيروزى مردم ستم كشيده ايران را شاهد باشد و همراه با ساير جنايتكاران ديگر در دادگاه محاكمه مي شدند .

همانطور كه از نظر وديدگاه هاي مردم ميتوان گفت
همیشه فکر میکردیم که ایشان آیت‌الله است ولی‌ مثل اینکه اشتباه میکردیم،بنا به پیغام حجة اسلام والمسلمين گذشته كه حالا حضرت آیت‌الله عظما امام خامنه‌ای شده، ایشان حجت‌الاسلام است و از اول هم بوده، تازه شانس آورده که خلع لباس نشد. آنوقت می‌گویند چرا ارزش‌های اخلاقی‌ در ایران سقوط کرد، کسی‌ که ایشان را آیت‌الله ، ولی‌ مطلق فقیه، رهبر، آقا کرد، حالا همان شخص به پاس خدمات ایشان ، او را از آیت‌الله به حجت الاسلام ارتقا فرمودند! حتما مهندس موسوی هم میشود تکنسین یا دیپلم موسوی، ولی‌ خدا نکند از مقربان درگه باشند، که میشوند آیت الله رئیسی، خاتمی، علما الهدا و….

جالب اين است، خمینی این همه یار وفادار داشت، ولی‌ حالا هيچ کدام از آنها حاضر نیستند در جوار ایشان در با شکوه‌ترین و گران قيمت ترين مقبره دنیا آرام بگیرند، چون می‌دانند آخر و عاقبت ندارد. بنائی که بر پایه ظلم باشد، هرگز برقرار نخواهد ماند. هاشمی‌ هم ‌قم را برا همجوار بودن با خمینی ترجیح داد.
ولي هركجا كه باشند روزگاري محو مي شوند!

جنایتکارانی مانند رفسنجانی در تاریخ بسیارند که وقتی از قدرت کنار گذاشته شوند و یا زمان فرا رسیدن آنرا نزدیک بدانند می آیند نقش اپوزوسیون را بازی می کنند تاریخ را بخوانید بسیار می توان مشاهده کرد. طارق عزیز دست راست صدام در بازجویی ادعا می کرد که مخالف سیاستهای صدام است آمریکایی ها گفتند خودتی و در هلف دونی انداختنش. رودلف هس دست راست هیتلر در اواخر جنگ به انگلستان پرواز کرد و گفت مخالف هیتلر است انگلسی ها گرفتنش و تا آخر عمرش در حبس بود. ساده لوح و فراموشکار نباشیم و از تاریخ بیاموزیم.

١٩دي ماه ٩٥

منابع

ويكي پديا
بي بي سي فارسي
راديو فردا
خبرگزاري هاي مختلف

بابەتی هاوپۆل

قفس، یادداشت چهارم: پیش‌بند “به یاد سپیده فرهان”

مژگان کاوسی تا کنون دو بار بازداشت شده‌ام و هر دو بار در خانه‌ی خودم؛ …