یه‌ك شه‌ممه‌ 21 ته‌مموز 2024

تهران: تحویل ۱۰۰ نوزاد معتاد به سازمان بهزیستی

بە گزارش خبرگزاری هرانا ـ معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت که نوزادان معتادی که از مادران معتاد متولد می شوند در صورت تأیید مراجع قضایی به مراکز بهزیستی تحویل داده می شوند. وی از تحویل یکصد نوزاد معتاد به سازمان به بهزیستی در سال جاری خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، حبیب الله مسعودی فرید گفت: “نوزادی که معتاد به دنیا می آید، پس از تولد باید در I.CU یا N.IC.U نگهداری شده و  نیاز است که این روند طی شود”.

 

وی افزود: “پس از ارائه خدمات اورژانس پزشکی به یک نوزاد معتاد، در صورت صلاحدید مراجع قضایی نوزاد برای نگهداری به سازمان بهزیستی کشور تحویل می شود”.

 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مدت زمان ترک برای یک نوزاد معتاد خاطرنشان کرد: مدت ترک یک نوزاد معتاد دو ماه است و در طول سال جاری بیش از ۱۰۰ کودک معتاد برای  نگهداری به سازمان بهزیستی کشور تحویل شدند.

 

مسعودی فرید درباره خدمات سازمان بهزیستی کشور به زنان ویژه معتاد اظهارکرد: “خدمات بهزیستی به زنان معتاد تهرانی خلاصه نمی شود و ما موظف هستیم کمک هایی را به زنان معتاد باردار سراسر کشور ارائه کنیم”.

 

وی افزود: “خدمات سازمان بهزیستی کشور به زنان معتاد باردار شامل معرفی آنها به بیمارستان ها و برخی کمک های دیگر برای ترک و زایمان است”.

 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اعتیاد را معضل اساسی برای جامعه دانست و تاکید کرد: “باید برای جلوگیری از اشاعه اعتیاد به خصوص در میان زنان تلاش شود”

بابەتی هاوپۆل

ماموستا ابراهیم سلیمی به سه سال حبس محکوم شد

ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد “چهار یار نبی” پیرانشهر توسط دادگاه ویژه روحانیت ارومیه …