پێنج شه‌ممه‌ 13 ئایار 2021
ماڵەوە / ئێران / وضعیت اعتصاب کنندگان زندانیان سیاسی اوین رو بە وخامت گذاشتە

وضعیت اعتصاب کنندگان زندانیان سیاسی اوین رو بە وخامت گذاشتە

بنابه گزارشات رسیده از زندان اوین: وضعیت جسمی زندانیان سیاسی اعتصاب کننده در بند ۸ زندان اوین رو به وخامت گرایید است.
بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » از زندان اوین:با ادامه اعتصاب غذا وضعیت جسمی زندانیان سیاسی اعتصاب کننده در زندان اوین روبه وخامت میرود . فشار خون زندانی سیاسی امید علی شناس در ششمین روز اعتصاب غذا شدیدا افت کرده است به حدی که امروز فشار خون وی ۸ روی ۵ بوده است و از سردرد و سرگیجه شدیدا رنج می برد.
همچنین زندانی سیاسی دهه ۶۰ علی معزی در سومین روز اعتصاب غذا دچارسرگیجه، افت شدید فشارخون شده و ضربان قلب وی نامنظم شده است و خطر جدی جان او را تهدید می کند. امروز شرایط او به حدی حاد شد که به بهداری اوین منتقل و پس از مدت کوتاهی به بند ۸ بازگردانده شد.
همچنین پوریا ابراهیمی، زندانی سیاسی محبوس در بند هشت زندان اوین پس از گذشت سه روز از اعتصاب غذای خود به دلیل افت فشار و تشنج به بهداری زندان منتقل شد. لازم به ذکر است که ابراهیمی از بیماری آسم رنج برده از اسپری استفاده می‌کند.
از طرفی دیگر روز پنجشنبه ۵ آذر ماه زندانی سیاسی محسن شجاع از دستگیر شدگان اخیر در اعتراض به یورش وحشیانه ، ضرب و شتم ، دستگیری و انتقال وی به زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد .
آنها اعلام کرده اند تا زمانیکه خانواده های دستگیر شده و حامیان آنها از زندان آزاد نشوند به اعتصاب غذای خود ادامه می دهند.

بابەتی هاوپۆل

محمود صالحی به دادسرای عمومی و انقلاب سقز احضار شد

محمود صالحی فعال کارگری اهل سقز با دریافت ابلاغیه ای به بازپرسی دادسرای عمومی و …