سێ شه‌ممه‌ 21 ئایار 2024

ده زندانی دیگر در ایران اعدام شدند

ده زندانی با جرائم “مواد مخدر و شرارت” در زندان مرکزی بندرعباس و زندان شهرستان میناب از توابع استان “هرمزگان” به دار آویخته شدند.

به گفته دادگستری استان هرمزگان، ۱۰ زندانی با مجموع بیش از ۳۹۸ کیلوگرم مواد مخدر، که از این مقدار بیش از۷۰کیلوگرم آن از نوع هروئین، ۲۰۰ کیلوگرم تریاک، ۱۰۵ کیلوگرم کراک، ۴ کیلو گرم حشیش و ۱۹ کیلو گرم مرفین بوده است، صبح روز دوشنبه بیست و شش مرداد در زندان بندرعباس و میناب به دار آویخته شدند.

حکم ۶تن در شعبه دوم دادگاه انقلاب بندرعباس و ۴ تن دیگر در دادگاه انقلاب شهرستان میناب صادر و پس از تأیید و تنفیذ دادستان کل کشور ، در ساعت ۶ بامداد امروز دوشنبه ، بیست و ششم مرداد ماه سال ۱۳۹۴، در محوطه زندان مرکزی بندرعباس و زندان شهرستان میناب ، به مرحله اجرا درآمد.

پیشتر خبرگزاری هرانا از انتقال هفت محکوم به سلول انفرادی به شرح زیر خبر داده بود که از این جمع حکم اعدام حسین کریمی اجرا نشد:
۱. حسین کریمی، اهل بندرعباس، ۲۵ ساله، مواد مخدر
۲. سیامک فدایی، اهواز، ۲۴ ساله، مواد مخدر
۳. ظاهر عمردین فرزند عبدالناظر، ۲۴ ساله، افغانستان، ۶ سال تحمل حبس
۴. وزیراحمد عمردین فرزند عبدالناظر، افغانستان، ۲۲ ساله، ۶ سال تحمل کیفر
۵. امیرحسین عبدالخالق فرزند حاج محمدخان، ۲۲ ساله، ۵ سال تحمل حبس
۶. منصور مهدی زاده فرزند علی محمد، اهل میانه، ۶۸ ساله، ۴ سال تحمل حبس
۷. غلام فایضی، ۲۸ ساله، تبریز، ۴ سال تحمل حبس

بنا به آمار کمیته حقوق بشر سازمان ملل ایران در سال 2014 میلادی 753 تن را اعدام کرده است، اما تنها طی 5 ماه گذشته 700 نفر را اعدام و بعد از کشور چین دومین آمار اعدامها را در سطح دنیا دارا می باشد.

بابەتی هاوپۆل

ماموستا ابراهیم سلیمی به سه سال حبس محکوم شد

ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد “چهار یار نبی” پیرانشهر توسط دادگاه ویژه روحانیت ارومیه …